تتو چیست؟ و چگونه بر روی بدن انجام می شود؟

زیبایی ظاهری یکی از مواردی است که برای همه ی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. برای به دست آوردن این زیبایی افراد زیادی به سراغ خدمات تاتو می روند. انجام تاتو در گذشته نیز وجود داشت و افراد با وسایل ابتدایی اقدام به تاتو بر روی بدن خود می کردند و حتی هر کدام از این تاتو ها  بیانگر فرقه و گروه خاصی بود. به بیان دیگر در گذشته برای نشان دادن هویت خود تاتو را بر بردن خود می زدند. اما به مرور زمان کاربرد تاتو برای افراد دچار تغییر شد تا جایی که اخیرا خدمات تاتو یکی از شیوه های آرایش دائم است که افراد بر روی نقاط گوناگون بدن انجام می دهند.

تاتو وارد کردن رنگدانه ها در لایه زیرین پوست است. این لایه زیرین که درم نام دارد خونریزی ندارد و رنگ را طولانی مدت در خود نگه می دارد. برای وارد کردن این رنگدانه به پوست از سوزن های مخصوص که بسیار ریز هستند استفاده می شود. با استفاده از این سوزن ها پوست را سوراخ می کنند و جوهر مخصوص را به داخل تزریق می کنند. این فرآیند چندین بار تکرار می شود تا طرح مورد نظر بر روی بدن تاتو شود.

هنر تاتو روز به روز پیشرفت کرده است و حالا خدمات حرفه ای تاتو به گونه های مختلف ارائه می شود.

انواع خدمات تاتو

1– تاتو بدن

2- تاتو صورت

tatoo بــدن چیست؟

انجام تاتو بدن که نوعی نقاشی بر روی پوست است توسط بانوان و آقایان انجام میشود. این نقوش در بدن دائمی هستند و به راحتی از بین نمی روند. افراد با مراجعه به مراکز خدمات آرایشی، خدمات تاتو مورد نظر خود را انجام می دهند. تاتو بر روی هر نقطه ای از بدن و با طرح دلخواه افراد انجام می شود.

 

تاتو بدن علاوه بر اینکه برای زیبایی به کار می رود و افراد طرح مورد علاقه ی خود را بر روی نقاط بدن تاتو می کنند؛ گاهی جنبه ی درمانی نیز دارد. برای مثال برای رفع مواردی مانند: جای بخیه، جای ماه گرفتگی، جای زخم ها و لک های قدیمی و… انجام می شود.

برای بعضی از افراد حکم شرعی این تاتو نیز مهم است؛ به این افراد باید بگویم از نظر مراجع تقلیدخدمات تاتو بر روی بدن هیچ گونه ایرادی ندارد و برای وضو و یا غسل هیچگونه مشکلی ایجاد نمی کند.

tatoo صــورت

یکی از راه های زیبا سازی صورت آرایش کردن است و اکثر بانوان به آن علاقه مندند. یک آرایش بدون نقص نیازمند توانایی و تخصص بالاست. خیلی از بانوان علاقه مند به آرایش صورت هستند اما تخصص بالا را ندارند. همچنین لازم به ذکر است آرایش صورت یک فرآیند طولانی و وقت گیر است. بهترین راه برای افرادی که دارای تخصص برای آرایش نیستند و یا وقت کافی را برای انجام آرایش را ندارند؛ انجام آرایش دائم است. آرایش دائم که به آنها تاتوی صورت نیز گفته می شود  یکی از راه های زیبایی دائم است.

این آرایش دائم بر روی اعضای مختلف صورت انجام می شود. از انواع خدمات تاتو بر روی صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- خدمات تاتو ابرو: ابرو که یکی از مهم ترین اجزای صورت است که زیبا تاثیر بالایی در زیبایی چهره دارد. و اگر فردی ابروهایی کم پشت، نازک و غیر قرینه داشته باشد باعث زشت شدن چهره او می شود. به همین دلیل بانوانی که از این مشکلات رنج می برند و یا ابروهای آنان به چهره شان نمی آید به دنبال راه های مختلف از خدمات تاتو ابرو می روند. تاتو ابرو خود دارای شاخه های متفاوتی است. از مدل های متنوع تاتو می توان به تاتو قابدار، تاتو هاشور، سایه و… اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است یکی از راه های جدید که بسیار طبیعی است و طرفداران زیادی در بین بانوان دارد؛ تکنیک های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ است.

2- خدمات تاتو خط چشم: یکی دیگر از اجزای صورت که تاتو بر روی آن انجام می شود چشم است. افرادی که علاقه به کشیدن خط چشم بر پشت چشم ها دارند اما به علت عدم تخصص و یا کمبود وقت نمی توانند خط چشم خود را بکشند. اینگونه افرا به دنبال تاتو خط چشم می روند. تاتو خط چشم بر پشت پلک به صورت دلخواه یعنی نازک یا پهن کشیده می شود و همچنین بین مژه ها را نیز با رنگ پر می کنند که به آن بن مژه می گویند. 

3- خدمات تاتو خط لب: یکی از مد های دنیای امروز داشتن لب های پهن است. به همین علت است که طرفداران تاتو لب بسیار زیاد شده است. همچنین تاتو خط لب برای افرادی که بیماری لب شکری دارند نیز مناسب است. این افراد با استفاده از این تاتو می توانند فرم لب هایشان را ترمیم کنند.

مراقبت هایی که قبل از انجام خدمات تتو باید انجام داد چیست؟

1- تا 3 روز قبل از انجام تاتو قرص های وارفارین، آسپرین و آنتی بیوتیک ها را مصرف نکنید زیرا باعث رقیق شدن خون می شود.

2- حداقل یک الی دو هفته محل تاتو را از آفتاب سوختگی در امان نگه دارید.

3- آن دسته افرادی که دارای بیماری های خاص مانند: هپاتیت و دیابت و یا دارای حساسیت های پوستی هستند حتما قبل از فرآیند تاتو به تاتو کار اطلاع دهند.

4- خانم هایی که در دوران قاعدگی خود قرار دارند بهتر است انجام تاتو را به تعویق بیاندازند.

مراقبت های بعد از خدمات تتو باید انجام داد چیست؟

1- تا 2 الی 3 هفته از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری نمایید.

2- بعد از انجام تاتو از خاراندن و دستکاری کردن محل تاتو خودداری نمایید.

3- تا یک هفته از زدن آب به محل تاتو و رفتن به استخر خودداری نمایید.

4- محل تاتو را میتوانید با پماد آ د چرب کنید.

هزینه خدمات تتو چقدر است؟

هزینه خدمات تاتو به عواملی بستگی دارد. این عوامل مانند نوع تاتو، محل تاتو می باشد. همچنین هزینه تاتو به مهارت تاتو کار نیز بستگی دارد. هر چه تاتو کاری که به آن مراجعه میکنید حرفه ای تر باشد قیمت تاتو نیز بالاتر است. به شما پیشنهاد می شود برای انجام خدمات تاتو به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید تا خیالتان از کیفیت کار راحت باشد.