آموزش میکروبلیدینگ

زیبایی ظاهری در دنیای امروز سبب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی افکار افراد می شود، آرایش و عمل های زیبایی اقداماتی است که در زیبایی ظاهری تاثیر گذار است، در همین راستا یاد گیری و آموزش میکروبلیدینگ هم روشی نوین برای زیبا شدن صورت می باشد که مورد استقبال بانوان قرار گرفته است.

آشنایی با نحوه کار میکروبلیدینگ

 ما در اینجا سعی داریم که شما را با نحوه کار آشنا کنیم. میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای طراحی و فرم دهی ابرو ها، خط چشم و خط لب است که در این بین فرد متخصص در این روش بیشترین تقاضا را در مورد  ابرو دارد، آموزش میکروبلیدینگ به وسیله قلمی با سری متشکل از چند سوزن انجام می شود که خطوط نازک و باریک شبیه تار مو را در قسمت های خالی ابرو ها می کشد.

قابل ذکر است که قلم طراحی شامل یک ردیف سوزن کنار هم چیده شده است که ظاهری شبیه تیغ دارند، در هاشور ابرو از تک سوزن چون عمق بیشتری دارد استفاده می شود، در خط لب پنج سورن و در خط چشم سه سوزن برای خدمات میکروبلیدینگ به کار گرفته می شود.

خانم هایی که ابرو های کم پشت و  نازک دارند و یا ابرو های شان دارای قوس مناسبی نمی باشد به طور دائم مجبور هستند از مداد، ژل و سایه برای پر کردن قسمت های خالی ابرو ها استفاده کنند اما با استفاده از این روش این مشکل را حل می کنند.

 

 

 

چگونگی آموزش میکروبلیدینگ

در زمان کنونی آموزش حرفه ای میکروبلیدینگ می تواند کار و شغلی بسیار درآمد زا باشد زیرا علاقه مندان زیادی به یادگیری در بین آرایشگران و بانوان دارد، در آموزش میکروبلیدینگ فرد متخصص ابتدا باید به معرفی وسیله طراحی، آموزش نحوه انتخاب رنگدانه مناسب و متناسب با رنگ و نوع پوست صورت بپردازد.

 

فرد متخصص در این آموزش باید به آموزش نحوه فرو کردن سوزن در پوست افراد و تزریق رنگدانه تا چه عمقی از پوست بپردازد، قلم در میکروبلیدینگ ابرو باید با زاویه مناسب و در جهت رویش ابرو حرکت کند و خط های منظم ریز و درشتی را کنار هم بچیند.

 

پاکسازی صورت و تمیز کردن از هر آرایشی، بی حس کردن موضع مورد نظر قبل از شروع کار، قرینه کردن ابرو ها با هم در میکروبلیدینگ، نقطه گذاری در قسمت های تاج و دم و قوس ابرو از مراحل اولیه آموزش میکروبلیدینگ به منظور ایجاد هاشور های ریز و با ظرافت بیشتر در پوست می باشد.

 

هنروران در دوره های آموزش میکروبلیدینگ با روش استفاده از رنگدانه مناسب برای رنگ و نوع پوست افراد آشنا می شوند، در ایران به دلیل وجود اقلیم های مختلف غالبا پوست افراد گندمی است و نمی توان از رنگدانه روشن و عسلی استفاده کرد.

 

 

 

در پوست های سفید چون تناز قرمزی دارند نمی توان از رنگ های قرمز استفاده کرد و در پوست های گندمی چون تناژ آبی و بنفشش زیاد است نمی توان از رنگ های نزدیک به این دو رنگ استفاده کرد زیرا در صورت استفاده از آنها به مرور زمان ابرو به قرمزی و بنفشی تغییر رنگ می دهد.

 

هنرجویان در آموزش میکروبلیدینگ یاد می گیرند که نوع پوست از لحاظ خشکی و چرب بودن هم باید در تشخیص رنگ مورد اهمیت قرار بگیرد زیرا رنگ روغنی سبب ریزش ابرو در پوست های چرب و رنگ های آبکی سبب ریزش ابرو در پوست های خشک می شود.

 

کارورزان در آموزش حرفه ای باید با نکات مراقبتی قبل و بعد از استفاده از میکروبلیدینگ آشنا شوند، ورزش نکردن، آفتاب نگرفتن، استفاده نکردن از قرص های آسپرین و پروفن و رنگ نداشتن ابرو و … از نکات قبل میکروبلیدینگ و تمیزی اطراف ابرو با سرم نمک و پنبه ، استفاده از کرم های مناسب روزی چهار بار و حمام نگرفتن و نشستن محل مورد نظر از اقدامات پس از استفاده از این روش است.

 

قابل ذکر است که دوام میکروبلیدینگ از 6 ماه تا 36 ماه است و به نوع پوست و شیوه مراقبت افراد از این خدمات بستگی دارد، در آموزش میکروبلیدینگ به کارورزان گفته می شود که میکروبلیدینگ نیاز به ترمیم چندین باره طی بازه های زمانی مختلف دارد.

 

یادآور می شود که موضع میکروبلیدینگ شده ممکن است تا روزها دچار خارش شدید و شوره بشود و نباید آن را خاراند و یا شست و همچنین رنگ آن نسبت به دقایق ابتدایی کار بعد از مدتی کم رنگ تر می شود.

 

 

آموزش میکروبلیدینگ تهران

آموزش میکروبلیدینگ در تهران توسط موسسه های آموزشی حرفه ای و متخصص در امر آرایش و سالن های زیبایی متبحر بسیاری با ارائه مدرک های بین المللی کشورهای مختلف به وسیله متخصصان مجرب و کار کشته انجام می شود.

 

البته سازمان فنی و حرفه ای نیز با بهره گیری از مدرسان حرفه ای، کلاس های آموزش تخصص میکروبلیدینگ در تهران و دیگر نقاط کشور را دایر کرده اند و هنرجویان بعد از اتمام کلاس ها مجوز رسمی سازمان را هم دریافت می کنند.

هزینه میکروبلیدینگ

غالبا مردم در استفاده از طراحی میکروبلیدینگ به دلیل محبوبیتی که دارد فقط به دنبال هزینه آموزش مناسب و ارزان هستند در صورتی که جست و جو برای انتخاب و مراجعه به مکانی که فرد در این امر متخصص باشد، از وسایل بهداشتی و مناسب استفاده کند و دوره های تخصصی این کار را گذرانده باشد بسیار مهم تر است.

 

با مراجعه به مکان نا مناسب برای میکروبلیدینگ ممکن است دچار ریزش ابرو و تغییر رنگ ابرو و بیماری و عفونت شویم پس ابتدا به جای در نظر گرفتن قیمت به دنبال محیطی مناسب و معتبر و با کیفیت باشیم.

 

هزینه میکروبلیدینگ بسته به مقدار کار که گاهی فقط پر کردن جاهای خالی می باشد، دوام کمتر آن، زمان و وقتی که از میکروبلیدینگ کار صرف می کند و استفاده از چه سالن و آموزشگاهی از نظر اعتبار و موقعیت جغرافیای شهر متفاوت است.

البته در هر صورت هزینه میکروبلیدینگ نسبت به تاتو به دلیل دوام کمتر بر روی پوست و نیاز به ترمیم مجدد و چندین باره در طی دوره های زمانی مختلف کمتر است.